İçeriğe geç

Tarihçesi

Young Energy Crew

sınce 1995 ©

Takım 1989-90 yıllarında Hip Hop kültürü ile tanışmıştır. İzmir’in ve Türkiye’nin en iyi Breakdance takımlarından olan Young Energy Crew ismini profesyonel Breakdance Choreography & Freestyle Show Team olarak 1995 yılında kurucumuz Serkan Özyıldız tarafından alarak bugünlere gelmiştir.  O tarihten itibaren diğer takım üyelerinin katılımıyla daha da güç kazanmış; birçok Breakdance & spor organizasyonlarında başarılı derecelerle ülkede ismini duyurmaya başlamıştır. Almanya başta olmak üzere ekibini uluslararası alanda da geliştiren ekip, birçok Hip Hop & spor organizasyonlarına imza atmıştır. Zamanla bünyesinde her türlü spor alanında yetenekli gençleri yetiştirmiş, tanınmış firmaların sponsorluğunda sayısız gösterilerle başarılar elde etmiş ve ödüller almıştır.

1995 yılında İzmir’de Kurulan  Young Energy Crew Breakdance Gösteri & Koreografi Takımı’nın birçok kez ismini duyurduğu yerler:

İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun, Antalya, Adana, Zonguldak, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Kütahya, Edirne, Lüleburgaz, Kırklareli, Konya, Sakarya, Kocaeli, Trabzon, ve daha birçok şehir haricinde Almanya (Dortmund, Berlin, Stuttgart, Köln, Frankfurt), Macaristan, Fransa (Paris), İsviçre (Basel), Mısır, Tunus, İngiltere, ABD, Romanya gibi ülkelerde de isim yayılmıştır. Aşağıda inceleyeceğiniz fotoğraflar sadece sadece bazılarıdır.

young energy crew

Breakdance Koreografi & Freestyle takım tanıtımı

Videoyu oynat

Galeri

Bboyizm bir tutkudur