İçeriğe geç

Hakkında

Serkan Özyıldız

(Spor Yöneticisi / Pro. Antrenör / P.T)

Çok küçük yaştayken babasının tayini nedeniyle ailesiyle birlikte Diyarbakır’dan İzmir’e geldi. 7 yaşında eğitim almadan spora yüzmeyle başladı. İlk-orta-lise öğrenimini başarıyla tamamladı. 1988-89 yıllarında Hip Hop kültürüyle tanıştı. Breakdance ve cimnastiği sokaklarda geliştirerek 1995’te ülkemizde ve yurtdışında da tanınan Young Energy Crew profesyonel Breakdance koreografi & şov takımını kurdu.

Accordion Title

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  2000 yılında Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünü kazandı. Türkiye’de üniversiteler bünyesinde Hip Hop kültürünü resmi topluluğa dönüştüren ilk insan olarak bir ilke imza attı. İlk kez Ege Üniversitesi Hip Hop Topluluğu’nu kurarak o bünyede öğrenci topluluğu başkanlığı görevinde bulundu. Takım arkadaşlarıyla birlikte birçok sponsorluklarda sayısız organizasyon, gösteri, TV, sahne, kültür merkezi, açılışlarda yer alıp, fikir üretme toplantıları yaptı. 2005 yılında “Antrenman Biliminde Çocuk ve Gençlerdeki Yetenek Seçimi & Gelişim Özellikleri” adlı bitirme tezi kitabını yazdı. Akademik eğitimindeki teorik bilgileri nedeniyle askerde Psikolojik ve Rehber Danışman görevinde bulundu.

   “Belki beynini kontrol edebilirsin ama ruhunu asla!”

   2007-2008 yılında profesyonel antrenör oldu. Aynı dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve V.G.F.B.F’ a bağlı resmi kaydı olan kadın-erkek her yaşa hizmet veren profesyonel Young Energy Crew Spor Merkezi’ni kurdu. 2014’de ESFA (Avrupa Sporları Sağlık Fitness Akademi) uluslararası alanda sertifikalı personel trainer (kişisel antrenör) olarak seanslar başlattı. 2019 yılı itibariyle V.G.F.B.G.F 3. kademe kıdemli antrenör olarak eğitim+seminerlerde yer aldı.

    Serkan Özyıldız, her alanda araştırmacı, ülkesine katkıda bulunacak bilinçli insanlar yetiştirmeyi meziyet edinen, etnik köken gözetmeyen, hümanist, içten, dürüst, mütevazılığı ile etrafında sevgi & saygı duyulan muteber bir kişiliktir. Düzenli kuvvet antrenmanları dışında, Breakdance yüzme, masa tenisi kayak, atletizm, dağ yürüyüşü, doğa sporları, resim, mixtape müzik albüm yapmayı hobi ötesine taşımıştır. Diğer sosyal projelerinin yanı sıra, farklı bölümlerden oluşan insan psikolojisi, pedagoji ve hayata dair sözler içeren geniş kapsamlı kitap yazarlığı çalışmasındadır.